طراحی اپلیکیشن موبایل

در دورهای که تلفنهای هوشمند تبدیل به عضو جداییناپذیر زندگی هر شهروند مدرن شده است، اپلیکیشنهای موبایل یکی از بهترین و مقرون به صرفهترین راهها برای تعامل و ارائه خدمات به مشتریان شما است. ابزاری که نه تنها باعث جلب رضایت آنها شده، بلکه آنها را به استفادهی مجدد از خدمات و محصولات شما ترغیب میکند.

ما با استفاده از یک فرآیند کاربر محور اپلیکیشنهایاختصاصی و خلاقانهای را طراحی و پیادهسازی میکنیم که نه تنها نیاز مشتریان را برطرف کند، بلکه باعث ایجاد احساسی خوب در آنها شود.

برای رسیدن به این هدف لازم است نیازهای مخاطبین شما را بررسی کنیم و خدماتی که کسب و کار شما به مشتریان ارائه میدهد را بشناسیم، سپس با ارزیابی و در نظر گرفتن چالشهای پیشرو و موقعیت محصول شما در بازار، اپلیکیشن یا وب‌ اپلیکیشن منحصر به فرد و مناسب را به شما ارائه دهیم.

تماس با ما ۰۳۵۳۷۳۳۰۴۷۱
مشاوره رایگان

مراحل طراحی اپلیکیشن

تحقیق و بررسی در طراحی اپلیکیشن

مرحله اول

تحقیق و بررسی

ایده پردازی در طراحی اپلیکیشن

مرحله دوم

ایده‌پردازی و پروتوتایپ

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن تحت وب

مرحله سوم

طـــــــــراحی رابط‌کاربری

توسعه و برنامه نویسی

مرحله چهارم

توسعه و برنامه‌نویسی

راه اندازی و ارزیابی اپلیکیشن

مرحله پنجم

راه‌اندازی و ارزیابی

پشتیبانی برای اپلیکیشن و وب اپلیکیشن

مرحله ششم

پشتیبانی

مرحله اول

تحقیق و بررسی

در استودیو طراحی نارون ابتدا نیاز مشتریان شما را بررسی و خدماتی که کسب و کار شما ارائه می‌دهد را شناسایی می‌کنیم.

در این مرحله ما با تمام وجود به مشکلات، نظرات و راه‌حل‌های پیشنهادی شما گوش می‌سپاریم و با پرسش از مخاطبین اپلیکیشن شما سعی می‌کنیم از منظر شما و آن‌ها به موضوعات و چالش‌ها نگاه کنیم. پس از آن درباره‌ی رقبا و جایگاه شما در بازار تحقیق می‌کنیم تا بتوانیم در مرحله‌ی ایده‌پردازی به درستی عمل کنیم.

تحقیق و بررسی در طراحی اپلیکیشن
مرحله دوم

ایده پردازی و پرتوتایپ

حالا زمان ایده پردازی و ارائه راه‌حل‌های پیشنهادی برای نحوه‌ی عملکرد اپلیکیشن یا وب اپلیکیشن شما رسیده است.

پس از اینکه با زوایای مختلف کار شما آشنا شدیم، ایده‌های موجود را طبقه‌بندی می‌کنیم و راه‌حل پیشنهادی خودمان را در قالب پرتوتایپ ارائه می‌دهیم.

پرتوتایپ یک نمونه‌ی اولیه از ایده‌ایست که به مخاطبین شما ارائه خواهد شد. به وسیله پرتوتایپ ما به با سرعت بیشتر می‌توانیم میزان کاربردی بودن اپلیکیشن را بسنجیم و اطمینان حاصل کنیم که طراحی نهایی همان چیزی خواهد بود در ذهن شما و مشتریانتان است.

 

مرحله سوم

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن

پس از تایید پروتوتایپ اپلیکیشن توسط شما و بررسی تمامی چالش‌های موجود نوبت به طراحی گرافیک رابط کاربری می‌رسد. 

طراحی گرافیک رابط کاربری اپلیکیشن و یا PWA با الهام از هویت بصری کسب و کارتان انجام خواهد شد. در این مرحله علاوه بر کارایی توجه‌ ویژه‌ای به چیدمان، رنگ‌ها، تصاویر و متحرک‌سازی‌ها در طراحی اپلیکیشن خواهیم داشت.

 

طراحی رابط کاربری اپلیکیشن و وب اپلیکیشن
توسعه اپلیکیشن
مرحله چهارم

توسعه اپلیکیشن

حالا نوبت به تیم توسعه و برنامه‌نویسی نارون می‌رسد که به رابط کاربری اپلیکیشن شما روح ببخشند و داده‌ها و فرآیندها را به جریان بیندازند.

قبل از آغاز این مرحله بر اساس نیازهای فنی، بستر توسعه‌ی اپلیکیشن انتخاب می‌شود و مواردی نظیر توسعه‌ی پایگاه داده، فرآیندهای سمت سرور به درستی صورت می‌گیرد.

پس از آن رابط کاربری که مانند بدنه و اتاق خودرو هست با موتور ترکیب می‌شود. ما آمادگی توسعه نرم افزار با تکنولوژی‌ها و فریمورک‌هایی نظیر PHP و MySQL برای سمت سرور و React-Native برای سمت کاربر را داریم.

مرحله پنجم

راه‌اندازی و ارزیابی

در این مرحله تازه به نقطه‌ی آغاز و اصلی کار رسیدیم. جایی که باید اپلیکیشن و یا وب اپلیکیشن طراحی شده را تست، ارزیابی و در نهایت به بازار ارائه کنیم.

اپلیکیشن توسط شما و برخی از مخاطبین شما استفاده خواهد و در همه‌ی این مراحل ما به عملکرد درست آن نظارت خواهیم داشت و در صورت بروز هر گونه مشکل بلافاصه آن را برطرف خواهیم کرد.

پس از تست و ارزیابی تیم اجرایی استودیو طراحی نارون با شما برای عرضه‌ی آن در مارکت‌های مختلف مانند گوگل پلی، بازار، اپ استور و… همراهی خواهند کرد.

راه اندازی و ارزیابی
پشتیبانی اپلیکیشن
مرحله ششم

پشتیبانی اپلیکیشن

پیشنهاد می‌کنیم اگر مالک یک اپلیکیشن یا وب‌سایت هستید، هیچگاه دست از بازبینی و بهینه‌سازی آن برندارید و چرخه‌ی بهبود را در تمامی طول عمر اپلیکیشن یا وب‌سایت خود ادامه دهید.

پس از عرضه‌ی اپلیکیشن تیم پشتیبانی به طور مداوم، از دیدگاه فنی و  بهینه‌سازی کاربری اپلیکیشن و همچنین محتوای آن آماده‌ی ارائه خدمت به شماست.

در صورت وجود چالش یا درخواست ایجاد یک ویژگی جدید، این فرآیند کاربر محور به جریان در خواهد آمد تا همواره اپلیکیشن شما به‌روز، بی‌نقص و بهینه به مشتریانتان خدمت‌رسانی کند.

وب اپلیکیشن پیش‌رونده یا PWA چیست؟ ​

وب اپلیکیشن پیش‌رونده یا Progressive Web App نسل جدیدی از اپلیکیشن‌های تحت وب است که به منظور ترکیب اپلیکیشن‌های موبایل و وب‌سایت‌ها به وجود آمده.

PWA در سال ۲۰۱۵ توسط گوگل معرفی شد و هدف آن ایجاد تجربه‌ی کاربری و ارائه قابلیت‌های یک اپلیکیشن مجزا برای کاربر در بستر وب است. 

مزیت‌های PWA نسبت به اپلیکیشن‌های بومی چیست؟

  • قابل استفاده در هر نوع سیستم عامل و ارائه خدمات به کاربران iOS در زمان تحریم
  •  قابلیت بهینه‌سازی SEO و یافته‌شدن توسط موتورهای جستجو
  • دسترسی به محتوا به صورت آفلاین
  • هزینه و زمان کمتر برای تولید
  • به‌روز بودن و امنیت اطلاعات بیشتر
  • و…
 

نمونه کارهای طراحی وب سایت و اپلیکیشن

پاسخ سوالات احتمالی شما پیرامون خدمات اپلیکیشن و وب اپلیکیشن

سوالات متداول

امروز با توجه به افزایش روز افزون دارندگان گوشی، بسیاری از کاربران ترجیح می‌دهند کارهای خود را از طریق تلفن همراه انجام دهند.

حال با توجه به این مورد، داشتن یک اپلیکیشن مجزا می‌تواند رضایت بندی شما را در میان مشتریانتان افزایش دهد. 

ویژگی‌های زیادی را می‌توان در برنامه شما قرار داد به عنوان مثال تمام ویژگی هایی که فروشگاه وب سایت شما دارد مانند خرید، ثبت نام و … را می‌توان در اپلیکیشن اضافه کرد.

همانطور که در مطالب بالا دیدید وب اپلیکیشن یا همان PWA تفوات هایی با اپلیکیشن دارد.

بنابر نیاز مشتریانتان ما بهترین پیشنهاد را به شما خواهیم داد شاید کسب و کاری مشتریانش اکثرا از محصولات ایفون استفاده می‌کنند پس با توجه به تحریم های حال حاضر وب اپلیکیشن برای این کسب و کار مناسب‌تر خواهد بود.

طراحی وب اپلیکیشن نسبت به اپلیکیشن کمتر خواهد بود اما هزینه مشخصی برای هر دو مورد را نمی‌توان ذکر کرد، زیرا با توجه به ویژگی‌هایی که قرار است به اپلیکیشن و وب اپلیکیشن اضافه شود تعرفه و قیمت‌ها متفاوت خواهد بود. 

نظر مشتریان

دیدگاه مشتریان

افتخار می‌کنیم که اعتماد و همکاری با شما را در کارنامه‌ی خود داریم.

بهترین مجموعه ای که باهاش کار کردم و ادامه میدم.
خانم ضیائی
پیتزا جردن