طراحی سایت حرفه ای

امروزه وجود یک سایت برای هر کسب و کار و یا استارت آپی ضروری است اما اینکه یک وب سایت حرفه ای یا فروشگاه اینترنتی چه ویژگی‌هایی را باید داشته باشد مساله‌ای است که در این اینجا به آن خواهیم پرداخت.

درست است که گرافیک زیبا و جذاب یک وب سایت می‌تواند تاثیر خوبی بر روی مخاطب بگذارد اما آیا یک وب سایت حرفه ای تنها به گرافیک خوب و جذاب ختم می‌شود؟ مطمئنا عوامل مهم دیگری بر وجود یک وب سایت حرفه ای تاثیرگذار خواهند بود که در ادامه به برخی از موارد مهم آن اشاره خواهیم کرد.

طراحی سایت حرفه ‌ای چه ویژ‌گی‌هایی باید داشته باشد؟

سایت حرفه‌ای چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد

 • طراحی UI استاندارد
 • رعایت اصول و قواعد UX در طراحی
 • کدنویسی استاندارد و اصولی
 • رعایت اصول و قوانین سئو در طراحی سایت
 • سازگاری با تمامی دستگاه‌ها یا واکنش‌گرا بودن (responsive) وب سایت
 • امنیت بالا

طراحی UI استاندارد

گرافیک وب سایت اولین چیزی است که مخاطب یا کاربر با آن روبرو می‌شود و با مشاهده‌ی وب سایت تنها در چند ثانیه تصمیم می‌گیرد که در وب سایت بماند یا خیر، بنابراین طراحی ظاهری و گرافیکی اهمیت بالایی در فرایند توسعه و طراحی سایت حرفه ای دارد.

طراحی اختصاصی متناسب با استاندارد‌های جهانی می‌تواند تاثیر بسزایی بر جذب مخاطبین وب سایت داشته باشد؛ علاوه بر این طراحی اختصاصی می‌تواند برند و کسب و کار شما را به مخاطبین به نمایش بگذارد و وب سایت شما را نسبت به رقبا کاملا حرفه ای جلوه دهد.

استفاده از المان و آیکون‌های اختصاصی، رنگ‌های متناسب و نوع چیدمان، کارهایی است که در طراحی رابط کاربری حرفه ای انجام می‌گیرد.
 

رعایت اصول و قواعد UX در طراحی حرفه ای وب سایت

رابط کاربری (UI) در کنار تجربه‌ کاربری (UX) می‌تواند موثر واقع شود. اینکه وب سایت ما ظاهر زیبایی داشته باشد اما کاربر نتواند به راحتی از وب سایت استفاده یا خرید کند مشکلی است که اغلب طراحان هنگام طراحی آن ‌را فراموش می‌کنند.
اینکه فرایند سبد خرید به چه صورت باشد یا از چه المان‌ها یا رنگ‌هایی در وب سایت یا فروشگاه اینترنتی استفاده کنیم، همه و همه کار یک طراح تجربه‌ی کاربری است البته این موارد بخش کوچکی از کارهایی است که یک طراح رابط کاربری (UX) انجام می‌دهد.
 مقاله‌ی اهمیت تجربه کاربری در طراحی سایت و اپلیکیشن می‌تواند دید بیشتری از یک طراح UX را به شما دهد. 

کدنویسی استاندارد و اصولی

کدنویسی موردی مهم و حیاتی است که بسیاری از افراد از آن غفلت می‌پذیرند. اینکه وب سایت یا فروشگاه اینترنتی ما بر اساس استاندارد‌های روز دنیا کدنویسی شده باشد و اصول و قواعد HTML به درستی در آن رعایت گردد یکی از اساسی‌ترین موارد در طراحی سایت حرفه ای به شمار می‌رود. 

رعایت اصول و قوانین سئو در طراحی سایت

دیده شدن در نتایج جستجوی گوگل آرزوی هر کسب و کاری است، اما آیا فرایند سئو جدای از طراحی است؟ 
در پاسخ به این سوال هم می‌توان جواب بله داد هم خیر زیرا بخشی از آن در داخل وب سایت انجام می‌پذیرد.
رعایت اصول و قواعد موتور‌های جستجو به خصوص گوگل و بهینهسازی وب سایت از لحاظ سرعت بارگذاری، سئو تصاویر و… می‌تواند عاملی مهم برای گام‌های بعدی سئو یک وب سایت باشد.

سازگاری با تمامی دستگاه‌ها یا واکنش گرا بودن وب سایت

با افزایش روز افزون تلفن‌های همراه و دستگاه‌ها مختلف داشتن یک وب سایت که بتواند تجربه‌ی خوبی را در تمامی دستگاه‌ها برای مخاطب به نمایش بگذارد یکی از عوامل کلیدی و جدایی ناپذیر هر وب سایت است، زیرا امروزه بسیاری از کاربران از طریق تلفن‌های همراه کارهای روزمره خود را مانند مشاهده و خرید از وب سایت‌ها انجام می‌دهند. 
پیش نیاز یک وب سایت حرفه ای سازگاری کامل تمامی صفحات با صفحه نمایش‌های مختلف است که این امر در استودیو طراحی نارون با دقت بالا انجام می‌گردد.

امنیت بالا

وجود باگ‌های امنیتی در سیستم‌های مدیریت محتوای آماده و اختصاصی می‌تواند امنیت یک وب سایت را به خطر بیاندازد.

امروزه هکر‌ها با استفاده از ابزارهای مختلف اقدام به نفوذ و رخنه در وب سایت‌ها می‌کنند. وجود سرورهای مطمئن با امنیت بالا بخشی از این امنیت را تامین می‌کند. البته راهکارهای زیادی برای بالا بردن امنیت وب سایت وجود دارد که هر کدام با توجه به نوع زبان برنامه نویسی یا سیستم مدیریت محتوا متفاوت خواهد بود. 
تمامی مواردی که در بالا ذکر گردید بخش‌های مهمی برای طراحی سایت حرفه ای به شمار می‌رود حال شاید از خود بپرسید که چرا ما باید یک سایت حرفه ای و اختصاصی داشته باشیم.

چرا ما باید یک سایت حرفه ای داشته باشیم؟

امروزه داشتن یک وب سایت برای هر کسب و کاری یک امر ضروری است ، اما داشتن یا نداشتن یک سایت حرفه ای چه تفاوتی در کسب و کار ما خواهد داشت؟
 • نکته‌ی مهم در وجود یک سایت حرفه ای و اختصاصی قابلیت توسعه‌ی آن است، کاری که در قالب‌های آماده وردپرسی و… این امکان وجود ندارد. 
 • طراحی اختصاصی و متناسب با برند و نوع کسب و کار می‌تواند شما را نسبت به رقبای خود متمایز کند.
 • نرخ تبدیل بالاتر: وجود UI و UX خوب در کنار سئو هدفمند، می‌تواند نرخ تبدیل را تا حد بسیار زیادی افزایش دهد. یک سایت حرفه ای پایه و اساس تمام مواردی که ذکر شد را دارد و با یک استراتژی مدون و هدفمند می‌توان موفقیت خود را در بستر وب تضمین کرد.

آیا با وردپرس هم می‌شود یک سایت حرفه ای طراحی کرد؟

 

نمونه طراحی وب سایت پارس سمنگان

در حال حاضر سیستم مدیریت محتوای وردپرس یکی از محبوب‌ترین CMSهای آماده‌ی جهان است که بسیاری از سایت‌های معروف جهان بر روی این سیستم مدیریت محتوا پیاده سازی شده‌اند. از لحاظ قدرت و انعطافپذیری در طراحی و توسعه، با توجه به متن باز بودن آن هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد. 

بنابراین طراحی سایت حرفه ای با وردپرس امکانپذیر خواهد بود و هیچ نگرانی بابت توسعه و گسترش آن وجود ندارد. البته برای بررسی دقیق‌تر می‌توانید مقاله‌ی سیستم مدیریت محتوای وردپرس یا CMS اختصاصی؟ را هم مطالعه نمایید.
 

خدماتی که نارون در طراحی سایت حرفه ‌ای ارائه می‌دهد.

 • طراحی UI کاملا اختصاصی و متناسب با کسب و کار شما
 • رعایت اصول و قواعد UX به گونه‌ای که تمام بخش‌های سایت کاملا کاربر پسند باشند.
 • رعایت اصول و قواعد سئو 
 • کد نویسی استاندارد و بهینه 
 • امنیت بالا
 • لود سریع صفحات 
 • واکنش گرا یا ریسپانسیو بودن تمامی صفحات
شرکت طراحی نارون
 
تیم نارون مشکلات و چالش‌های کسب و کار شما را پیدا کرده و برای محصول شما که وب سایت یا اپلیکیشن است راه‌حل پیدا کرده و سپس اقدام به طراحی سایت حرفه ‌ای می‌کند، اما طراحی سایت و تحویل آن به مشتری پایان همکاری ما با شما نخواهد بود. 
مهم‌ترین بخش پس از طراحی، فرایند دیجیتال مارکتینگ است که نارون در کنار کسب و کار شما بهترین استراتژی و راه‌حل را برای رشد کسب و کار شما در بستر وب فراهم خواهد آورد. 

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

برخی نمونه کارهای ما

طراحی سایت شرکتی

پارس سمنگان

طراحی و توسعه وب سایت شرکتی پارس سمنگان

طراحی سایت فروشگاهی پیتزا جردن

پیتزا جردن

طراحی و توسعه اختصاصی فروشگاه پیتزا جردن

طراحی سایت و فروشگاه اینترنتی باتری تقوی

گروه بازرگانی باتری تقوی

طراحی و توسعه وب سایت و فروشگاه اینترنتی گروه بازرگانی باتری تقوی

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی تازه روز

فروشگاه تازه روز

طراحی و توسعه وب سایت فروشگاه تازه روز

طراحی سایت حرفه‌ای مادیکو

مادیکو

طراحی و توسعه وب سایت بین المللی مادیکو

طراحی رابط کاربری وب سایت التون

آلتون

طراحی رابط کاربری وب سایت شرکتی آلتون

مشاوره رایگان

کسب و کار و استارت آپ خود را هوشمندانه توسعه دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *